O společnosti

Nenabízíme Vám produkt, ale spolupráci!

Chceme vědět, kde tkví úskalí Vašeho problému a společně s Vámi ho budeme řešit.

kladkostroj V roce 2012 jsme byli postaveni před důležité rozhodnutí o volbě vhodného a spolehlivého dodavatele pro jeřábové komponenty. Předem bylo zamítnuto vybírat ze západoevropského spektra firem nabízejících kladkostroje a jeřábové komponenty s elegantním designem, lehkou konstrukcí, důmyslnými řídícími systémy, black boxy a tak dále a tak podobně. Uvědomili jsme si, že všechny tyto věci pouze chrání výrobce a samotného uživatele zavazují a ukládají mu pravidla. Jako by snad již neplatilo pravidlo: „Náš zákazník, náš pán“. Ve skutečnosti to vypadá spíše ve smyslu: „Vy jste náš zákazník a my Vám rádi vysvětlíme, jak se máte chovat“.

Po analýze trhu se zdvihacími zařízeními v České republice jsme zjistili, že není důvod hledat dalšího výrobce, který by dodával výrobky s extrémní spolehlivostí za příznivou cenu. Takový dodavatel má totiž u nás dlouholetou tradici a dodnes se servisují tisíce lanových kladkostrojů vyrobených v 70-tých až 90-tých letech minulého století. Vydali jsme se tedy cestou tradice a oslovili nástupce bulharského Balkancar – Podem, jehož výrobky díky obrovskému tlaku západní konkurence velice rychle ztratily své monopolní postavení nejen v ČR.

Nicméně, odpovědnost při výběru nás stejně neminula. Postupnou privatizací giganta Balkancar – Podem, vznikla přibližně desítka výrobců, kteří více či méně úspěšně navázali na výrobu kladkostrojů pod různými značkami. Rozhodli jsme se zastupovat výrobce, který pokračuje v proslavovaní značky Podem pod záštitou společnosti Podem Crane AD, se sídlem ve městě Gabrovo. To, že jsme zvolili správně se nám potvrdilo po několika letech úspěšné spolupráce a nyní prosazujeme zájmy Podem Crane ve spolupráci s významnými českými výrobci jeřábů a zdvihací techniky.

 

Podem – tradice zůstává

stare-kladkostroje Historie podniku Balkancar sahá až do první poloviny 20.století. Oficiálně byl však státní výrobní závod určený k dodávkám elektrických lanových kladkostrojů pro jeřábový průmysl ve všech východoevropských zemích včetně Sovětského svazu s názvem Podem jako divize obrovské skupiny Balkancar založen dubnu 1961.

Prosperující Podem se již v roce 1981 stal největším výrobcem kladkostrojů na světě. Výrobní kapacita přesáhla 100 000 lanových kladkostrojů ročně (102 505 kusů / 1981). Podem vytvořil distribuční síť reprezentovanou komerční značkou Balkancar-Podem ve více jak 70 zemích světa. Celkový počet kladkostrojů exportovaných do Sovětského svazu v této době překročil 1 000 000 kusů.

V roce 1995 začíná bulharské Ministerstvo pro ekonomiku iniciovat částečnou privatizaci podniku Podem AD čímž dochází k decentralizaci výroby lanových kladkostrojů a vznikají soukromé firmy, většinou původní závody pro dodávky dílů pro Podem AD, které přebírají výrobní portfolio lanových kladkostrojů a trhu se tak začínají objevovat více či méně zdařilé modifikace lanových kladkostrojů typu MT vyráběné pod různými brandy.

Teprve v roce 1999 je státní podnik plně privatizován a značku PODEM může dále prezentovat samostatně a v této době opět hovoříme o jasně největším výrobci lanových kladkostrojů ve Střední a Východní Evropě a jedné z nejprogresívnějších průmyslových společností, jejíž produkce přesáhla počet 2 000 000 kusů lanových kladkostrojů.

Od roku 2012 je Podem v České Republice reprezentován firmou UNI Result, která zajišťuje kompletní servis pro výrobky Podem jako je záruční a pozáruční servis, montáže, revize, dodávky náhradních dílů.